Strefa klienta
+48 660 941 100

Transfer domen

Już dziś przenieś się ze swoją domeną do EXPRO. Prosta procedura, formalności ograniczone do minimum i wsparcie na każdym etapie transferu.

Transfer domeny jest operacją zmiany Rejestratora (registrara), czyli firmy zapewniającej obsługę techniczną oraz finansową domeny.

Użytkownicy Twojej domeny korzystający ze strony WWW i skrzynek e-mail nie zauważą zmiany operatora. Dane właściciela domeny po dokonaniu transferu pozostają bez zmian.

Domeny polskie.

Transfer domeny do Expro jest bezpłatny.


1.Transfer domeny z NASK do Expro odbywa się w oparciu o wniosek transferowy, który wypełnia się zgodnie z aktualnymi danymi rejestracyjnymi domeny w NASK.

Gotowy wniosek należy wydrukować i wraz z odpowiednimi dokumentami rejestrowymi i stosownymi upoważnieniami, jeśli sposób reprezentacji abonenta tego wymaga, przesłać bezpośrednio do NASK na numer fax 022 380 83 01 lub w załączniku na adres transfer@dns.pl. Listę wymaganych dokumentów znajdziesz tutaj.

Kod AuthInfo zostaje przesłany bezpośrednio do nas.

Zainicjowany przez nas transfer zostaje zakończony po kliknięciu w link przesłany na konto e-mail (adres autoryzacyjny) Abonenta domeny.

Zgodnie z informacją na stronie http://www.dns.pl/porozumienie/transfer.html (NASK):

Procedura Transferu z NASK wymaga współdziałania trzech stron:

 • Abonenta
 • NASK (aktualnego rejestratora)
 • Partnera (przyszłego rejestratora)

i może trwać do 4 tygodni, dlatego powinna zostać zainicjowana odpowiednio wcześniej przed końcem okresu rozliczeniowego.

NASK zastrzega sobie 5 dni roboczych na weryfikację otrzymanych dokumentów i nie może gwarantować pozytywnego zakończenia działań odbywających się po jego stronie, jeśli proces transferu został rozpoczęty tuż przed końcem okresu rozliczeniowego. Należy pamiętać, iż po pozytywnej weryfikacji dokumentów przez NASK, niezbędne są jeszcze działania po stronie Abonenta i Partnera , które powinny zostać zakończone przed końcem okresu rozliczeniowego nazwy domeny. 

2. Transfer domeny od innego operatora wymaga uzyskania od obecnego registrara kodu autoryzującego  -tzw. authinfo. Każda domena posiada swój indywidualny i unikalny kod. Zgłoś się do obecnego dostawcy obsługującego Twoją domenę i złóż wniosek o wydanie kodu authinfo (obowiązkowo musi on wydać kod authinfo na życzenie klienta).


Zalecane jest aby transfer od innego rejestratora, niż NASK wykonać:

 • najwcześniej po 5 dniach od rejestracji (lub transferu) domeny;

Jeśli Twoja domena jest w tym właśnie okresie prosimy o wcześniejszy kontakt


Po otrzymaniu kodu AuthInfo należy go niezwłocznie nam przesłać na e-mail bok@expro.pl.
Zainicjowany przez nas transfer zostaje zakończony po kliknięciu w link przesłany na konto e-mail (adres autoryzacyjny) Abonenta domeny.


Domeny światowe i europejskie


Przeniesienie domeny światowej i .eu wymaga opłaty za przedłużenie rejestracji domeny na kolejny okres abonamentowy zgodny z cennikiem na stronie, ponieważ wiąże się z automatycznym przedłużeniem ważności domeny o rok.

Transfer jest możliwy w dowolnym momencie.


Przeniesienie domeny światowej odbywa się w podobny sposób jak domeny polskiej. Należy uzyskać od obecnego registrara kod AuthInfo i poprosić o odblokowanie domeny do transferu. Obecny registrar musi to zrobić w przeciwnym razie przeniesienie nie będzie możliwe.


Po otrzymaniu kodu AuthInfo należy go niezwłocznie nam przesłać na e-mail bok@expro.pl.
Zainicjowany przez nas transfer zostaje zakończony po kliknięciu w link przesłany na konto e-mail (adres autoryzacyjny) Abonenta domeny.
Czym się zajmujemy? Sprawdź jak wspieramy e-biznes
DLaczego EXPRO?
Firma Expro zaistniała na rynku w 2000 roku. Od tego czasu zajmujemy się kompleksową obsługą internetową małych oraz średnich przedsiębiorstw a także instytucji i osób prywatnych. Zapewniamy naszym klientom obsługę w zakresie pośrednictwa w rejestracji oraz utrzymania domen internetowych. Specjalizujemy się w kompleksowych rozwiązaniach hostingowych, tworzeniu stron WWW, w ramach których udostępniamy aplikację CMS oraz BIP. Umożliwiamy reklamę witryn w wyszukiwarkach poprzez pozycjonowanie, linki i boksy sponsorowane. Tworzymy kampanie mailingowe. Dla zapewnienia bezpieczeństwa oferujemy certyfikaty SSL. Expro to przede wszystkim ludzie, zespół specjalistów w dziedzinie internetu, którzy zawsze chętnie i kompetentnie pomogą zaistnieć „w sieci”
więcej
 • Pomoc
  Najczęstsze błędy w programie pocztowym ...
  więcej
 • Firma
  więcej
 • Inne
  więcej
 • Programy w chmurze
  ActiveBIP - aplikacja do zarządzania informacją w Biuletynie Informacji Publicznej
  więcej
 • Www
  więcej
 • E-marketing
  Bądź numerem 1 na liście w Google. Płać tylko za efekty, zarabiaj więcej w sieci.
  więcej
 • Hosting i Serwery
  Profesjonalny dobór usług hostingowych przygotuje Twoją firmę do skutecznych działań rynkowych.
  więcej
 • Certyfikaty SSL
  Prowadzisz biznes online? Przesyłasz poufne dane przez Internet? Przetwarzasz dane osobowe? Zamów certyfikat.
  więcej
 • Domeny
  Nigdzie taniej nie odnowisz. Nie stosujemy gwiazdek, ukrytych kwot, drobnych druków. Przejrzysta oferta i niskie ceny.
  więcej
Kontakt
Expro sp. z o.o. ul. Nad Strugą 7 31-411 Kraków
Zapraszamy od poniedziałku do piątku
w godzinach: 8:00 - 17:00
Kom: +48 660 941 100 bok@expro.pl